Veeam yüzde 36 büyüme oranı yakalayarak 827 milyon dolar ciro gerçekleştirdi

Veeam yüzde 36 büyüme oranı yakalayarak 827 milyon dolar ciro gerçekleştirdi

Kurumsal büyük ölçekli iş hacminde yüzde 62 büyüme ve 1 milyon doları aşan anlaşmalarda yüzde 500 oranında inanılmaz bir artış yaşandı.

Veeam ekosistemi 282 bin müşteriye yükselirken, aralarında “The Ameritas Life Insurance”ı da bulunduran yeni markalar da ekosistemin yeni parçaları oldu.

“Alliance” global ortaklıklar üzerinden 100 milyon doları aşan gelir elde edildi. (Yüzde 19)

“Enhances Veeam Availability Platform”, görsel, fiziksel ve bulut iş yüklerini destekleyen Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 ile kurumları sahip oldukları masraflı karmaşık yedekleme çözümlerinden kurtardı.

Veeam Availability Suite satışları 2017 yılında yüzde 48 oranında arttı.

 

İstanbul, Türkiye- 18 Ocak 2018: Veeam Software, açıkladığı sonuçlarla 10 yıllık tarihinin en başarılı senesini geride bıraktı. Geçen yıla göre yüzde 36 büyüme oranı yakalayan Veeam, bu dönemde elde ettiği 827 milyon dolar ciro ile beklentileri aşmayı başardı. Sürekli büyüme oranı yakalayan şirket, bu başarısını inovasyon odaklı vizyonuna borçlu. Sanal, fiziksel ve bulut bazlı iş yüklerinin kullanılabilirliğini sağlayan Veeam, bu sayede kurumlar için vazgeçilmez bir platform haline geliyor.

Veeam Eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay konuyla ilgili “Dünyanın dört bir yanındaki organizasyonlar giderek genişleyen devasa veriler ile uğraşıyor ve daha önce olmadığı kadar büyüyen ve karmaşık bir hale gelen çoklu bulut ortamlarında yer alan verilere ve uygulamalara sürekli olarak ulaşabilmeyi amaçlıyorlar.” açıklamasında bulunuyor. McKay, sözlerine şöyle devam ediyor: “Gelecek planlamamızda anahtar rol oynayan büyük ölçekli kurumsal tarafa doğru genişlerken, orta ölçekli pazarlarda başarı kazanmaya devam ettik. Pazardaki mevcut rakiplerin düşüş yaşadığı bir ortamda, Veeam iki basamaklı oranlarda büyümeye devam ediyor. Herhangi bir uygulama, veri ya da bulut üzerinde mevcut liderliğimiz ve kazandığımız ivme, 2018 yılının sonuna kadar milyar dolar seviyesinde yazılım şirketi olma hedefimizi perçinliyor.”

McKay konuşmasını şöyle değerlendiriyor: “Şirketteki ilk finansal yılımda, pazar odağı, ortaklıklar ve organizasyonel yapı üzerinde oldukça cesur hamleler yaptık ve bu hamlelerimizin karşılığını her alanda almayı başardık. Başarı elde edebilmek için risk alabilmek ve kilit kararlar vermek gerekiyor. 2017 yılı boyunca, özellikle dördüncü çeyrekte, 2018 yılı sonuna kadar 1 milyar dolar seviyesine ulaşabilme adına planlarımızı hayata geçirdik ve sonuçlar doğru yolda olduğumuzu ortaya koyuyor. Cisco, NetApp ve HPE gibi önemli ortaklarımızla bağlarımızı güçlendirirken, dünya genelindeki ekiplerimize önemli tecrübe kazandırdık. Bu hamleler elde ettiğimiz başarıya önemli katkıda bulundu.”

2017’nin dikkat çeken sonuçları

Veeam 2017 yılında, geçtiğimiz 6 yıla kıyasla çok daha fazla sayıda 500 bin dolar ve üzeri anlaşmayı gerçekleştirdi. Kurumsal anlaşmalarda geçtiğimiz yıla oranla yüzde 62’lik artış yaşayan Veeam, 1 milyon dolar değerindeki anlaşmalarda yüzde 500 oranında artış oranına ulaştı. Fortune Global 2000’da yer alan şirketlerin yüzde 57’den fazlası, Fortune 500’de yer alan şirketlerin yüzde 74’ü Veeam müşterisi oldu.

Microsoft Office 365 için Veeam Yedekleme, Veeam Agents, Veeam Availability Console ve Veeam Availability Suit 9.5 Update 3’ü entegre araç yönetimi ile piyasaya sürerek en kapsamlı tek veri koruma ve Availability Platformunu oluşturdu. Bu sayede Veeam, herhangi bir uygulama, veri ya da bulut ortamını rahatlıkla koruyabiliyor.

Son 9 çeyrekte olduğu gibi bu çeyrekte de Veeam ekosisteminin en hızlı büyüyen segmenti yine Bulut oldu. Bulut özelinde geçtiğimiz yıla oranla yüzde 50 oranında büyüme oranı yakalandı. 4.çeyrekte geçtiğimiz yıla kıyasla bulut taleplerinde yüzde 57 artış yaşanması ve 1.1 milyondan daha fazla sanal makinenin Veeam Bulut& Servis Sağlayıcıları tarafından korunması, şirketin bulut konusundaki başarısını ortaya koyuyor.

Veeam, Temmuz ayında Gartner tarafından açıklanan 2017 Magic Quadrant raporunda “Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri” alanında yer alarak, üst üste ikinci kez “liderler çeyreğine” girmeyi başardı. Şirket, özellikle “Vizyon Bütünlüğü ve Yürütme Becerisi” alanlarında önemli aşama kaydetti.

Veeam, Bessemer Venture Partners katkılarıyla Forbes tarafından yayınlanan ve küresel çapta en iyi 100 özel bulut sağlayıcı şirketin yer aldığı “Forbes 2017 Cloud 100” listesinde yer aldı.

Veeam, 2017 yılında 1000 yeni çalışanı bünyesine katarken, sektördeki en kaliteli işgücünü yaratmak için önemli yatırımlar yapıyor. “Sahip olduğumuz Veeam ekibinin önemini tam manasıyla anladık. Şirketimizle aynı oranda gelişebilmeleri için çalışanlarımızı da geliştirmemiz gerekiyor.” diyen McKay şöyle devam ediyor: “2018 yılında çalışanlarımızı öncelik sıramızın tepesine yerleştireceğiz.”

 

Şu anda 150’den fazla çevrimiçi eğitim kursu sunuyoruz ve bir milyar dolarında bir şirkete dönüşürken, mevcut çalışanlarımızın yeteneklerini geliştirme konusundaki kararlılığımızı güçlendirmek için kalifiye personelimizi elimizde tutup, Veeam’in hedefleri doğrultusunda en iyi yeteneklere sahip insanları kadromuza katarak son 12 ay içinde etkinleştirme ekibimizi yüzde 24 oranında büyüttük.

iş ortağı sonuçları

 

Veeam’ın “HPE Complete Program”a katılmasıyla beraber 1000’den fazla Veeam ve HPE ortak fırsat satışla sonuçlandı. Müşterilerin HPE ve Veeam çözümlerini doğrudan HPE ve yetkili satıcılarından satın almaları sağlandı.

Cisco, Veeam’i global fiyat listesine ekledi; böylece ortakların tek bir sipariş sisteminden Veeam ve Cisco veri merkezi çözümlerini sunmasını kolaylaştırdı. Bunun yanı sıra müşterilere, tek bir PO ile ortak çözümleri sonuçlandırmak için basitleştirilmiş bir yol sağladı. Veeam, 2017 Yılın Bağımsız Yazılım Sağlayıcısı (ISV) Ortağı olarak tanınan Cisco Partner Summit Global ödülünün de sahibi oldu.

Veeam, NetApp ortaklığının başarısını, ürün entegrasyonundan NetApp Data Fabric çözümlerini içeren tam kapsamlı bir satış sözleşmesine kadar genişletti. Veeam’ın NetApp genel fiyat listesine eklenmesi, NetApp müşterilerinin Veeam ve NetApp çözümlerini doğrudan NetApp ve yetkili satıcılarından tek bir işlemle, eksiksiz olarak satın almasını sağlar hale geldi.

Veeam, IBM Cloud, VMware (AWS üzerinde çalışan VMware Cloud için Veeam Availability Suite’i duyurmasıyla beraber), Pure Storage, Nutanix ve N2WS ile entegrasyon da dahil olmak üzere kurumsal çözüm sağlayıcılarıyla olan ortaklıklarını genişletti.

Veeam, IBM AIX ve Oracle Solaris’e verdiği desteği Cristie Software ile bir teknoloji ortaklığı aracılığıyla genişleterek, işletmelerin fiziksel, sanal ve bulut iş yükleri için tek ve kapsamlı Availability platformu ile dönüştürüp yönetmelerini sağladı.

Diğer Yazılarımız