Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Müjde

Yeni Teşvik Sisteminin detaylarını tek tek paylaşan Cumhurbaşkanı, \”Kırmızı et ihtiyacını karşılamak için adım atıyoruz. 300 baş hayvana kadar kredi desteği veriyoruz. Doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz\” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çiftçilere Destek Müjdesi

Çiftçilerimizin üretim maliyetini azaltmak için 2003 yılında ilk kez mazot desteğini biz başlattık. Şimdi de 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerimizin mazot maliyetinin yarısını biz ödemeye başlayacağız.
 

Sığır yetiştiriciliğini geliştirmek, damızlık sığır sayısını artırmak ve kırmızı et ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak üzere Ziraat Bankası kanalıyla yetiştiricilerimize hayvan ve yem temini için yüzde 10 sübvansiyonlu kredi sağlıyoruz.
 

Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla damızlık düve veriyor, bu düvelerin, koyunlarda olduğu gibi, veterinerlik, aşı ve küpe hizmetlerini bedelsiz karşılıyoruz.
 

Talep eden Tarım Kredi Kooperatifleri üyesi yetiştiricilerimize TİGEM aracılığıyla Ziraat Bankası’ndan kredi kullandırarak 300 başa kadar damızlık koyunu ve yemini temin ediyoruz. Üreticinin bakım hizmet bedeli ve sigortasını avans olarak ödüyor, doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz.
 

TARSİM sigortasının yetiştiriciye düşen kısmını devletin ödemesini sağlıyor, yetiştiricimizi sosyal güvence kapsamına alıyoruz.
 

Yetiştiricimiz kredi borcunu, ilk 2 yılı geri ödemesiz 7 yılda bankaya ödüyor. Böylece hem başlangıçta imkân sağlayarak hem de üretime alım garantisi vererek hayvancılıkta yepyeni bir dönemin kapılarını aralıyoruz.

Devletin çiftçilere vermiş olduğu destek ve hibelerin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayata geçirilen milli tarım projesi ile de bakliyat ithalatının önüne geçeceklerinin altını çizdi. Tarım ve Hayvancılıkta proje getiren herkese destek vereceklerini belirten Erdoğan, projelerin önemine ve işlevselliğine dikkati çekti. Uygun proje ve yatırımların ülkemizin ekonomisinin büyümesine ivme kazandıracağını belirten Cumhurbaşkanı, daha yapılacak çok işimiz var diyerek çiftçilere müjdelerini peş peşe açıkladı ve salondakilerden büyük alkışlar aldı.

Diğer Yazılarımız