Dünyanın en prestijli ödül programlarından biri olan iF Design Award’ta

Dünyanın en prestijli ödül programlarından biri olan iF Design Award’ta

Dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan sıra dışı koleksiyonları, benzersiz ürün kalitesi ve zengin ürün gamı ile Türkiye’nin tek %100 HoReCa premium porselen markası Bonna, iF Tasarım Ödülleri’nden Raw, AromaLab ve Ground koleksiyonlarıyla üç farklı ödüle layık görüldü.

2014 yılından bugüne HoReCa sektöründe faaliyet göstererek, otel, restoran ve catering sofralarında şıklık yaratan ve özgün, inovatif, yenilikçi tasarımlarıyla olduğu kadar sürdürülebilirlik projeleriyle de dikkat çeken premium porselen markası Bonna, aldığı ödüllere her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Bonna son olarak, 1953 yılından itibaren dünyanın en iyi tasarımlarını onurlandıran 2023 iF Tasarım Ödülleri’nde (iF Design Award) Porselen kahve seti Raw, Kahve kupası AromaLab ve %87 oranında geri dönüştürülmüş Ground koleksiyonu ile üç farklı ödül almaya hak kazandı.

 

Altı kıtada 100 ülkeye ürün ihracatı yaparken, farklı otel, restoran ve kafelerde yeme-içme deneyimini mükemmelleştirmek amacıyla, şef ihtiyaçlarına uygun kişiselleştirilmiş ürün ve çözümler sunarak kusursuz sofra deneyimi yaratan Bonna, eşsiz ve sıra dışı tasarımlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Ödül kazanan koleksiyonlar

Organik ve narin formlarıyla hafifliğe bir saygı duruşu niteliğinde olan Bonna Raw Koleksiyonu, fonksiyonel sadelikle birleştirilmiş bir güzellik sunuyor. Rastgele desen eskizlerinden, doğal formlardan ve deniz hayvanlarından ilham alarak tasarlanan Raw Koleksiyonu ayrıca görsel gürültüden uzaklaştırarak zihni de sakinleştiriyor. Medeniyetler arasındaki çok kültürlü senfoninin en şık anlatıcısı olan ve çekirdeğinde bin yıllık hikâyenin gizini barındıran kahve, Aroma Lab koleksiyonuyla bu senfoniye davet ediyor. Kahve aromasının hazzı, demlenme türlerinin ustalıklarını koleksiyonun her bir parçasında ayrı ayrı deneyimleyeme imkânı sunan Aroma Lab; hem keyifli sohbetlerin hem de içsel yolculuğunun en estetik eşlikçisi oluyor. Zamanın başlangıcından beri insanlığı ana şefkati ile sarmalayan topraktan aldıklarımızı geri veren sürdürülebilir koleksiyonlardan Bonna Ground serisi ise %87 geri dönüştürülen ve doğanın tekrar eden nakaratına en saf hâliyle saygı sunuyor.

 

“Hedefimiz, eşsiz tasarımlarla mükemmel bir yeme içme deneyimi”

Tasarımlarının ödüllendirilmesinden dolayı gurur duyduklarını belirten Bonna Genel Müdürü Erbil Aşkan, “Bizler Bonna olarak, mükemmel yeme içme deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Geniş ürün gamımızla sofraların sadece sofra olmaktan çıkması için dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışıyoruz. Çok uzun zamanlar alan büyük bir emek sonucunda ortaya çıkan tasarımlarımızın en önemli uluslararası tasarım etkinliklerinden olan iF Tasarım Ödülleri 2023’te onurlandırılması bizim için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eşsiz tasarımlara imza atmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

iF Tasarım Ödülleri 2023 kazananlarına ödülleri, 15 Mayıs’ta Berlin’de bulunan Friedrichstadt-Palast’ın büyük sahnesinde düzenlenen törenle takdim edilecek.

Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir