Asım Ülker’in torunu ABD’de kebap satıyor

Asım Ülker’in torunu ABD’de kebap satıyor

Arkadaşımız Mehtap Halıcı’nın haberine göre, Murat Ülker’in kuzeninin oğlu Levent Berksan, kentin önde gelen restoranlarından ikisinin sahibi olarak bölgede boy gösteriyor.

2006’da Boston Kebap House’u kuran1 Berksan ikinci gıda hamlesini de yıldızı hızla parlayan Cafe de Boston ile devam ettiriyor. İki yıl önce kentin en işlek caddesi olan Financial District’te Cafe de Boston’ı kurarak 520 metrekareden bin 100 metrekareye çıkaran genç girişimci, burada kentin önde gelen isimlerini ağırlıyor. Cafe de Boston’ın web sitesini geçen hafta yenileyen Berksan’ın restoranı 12 çalışanıyla misafirlerine hizmet veriyor. Kahvaltıdan mezeye ve hatta kebap ürünlerine kadar Türk mutfağına ağırlık veren Berksan, mekanında Türk çayı ve kahvesi kullanıyor, içecek alternatiflerinde Türk ürünlerinede yer veren Levent Berksan, Ülker’in Çamlıca gazozu başta olmak üzere birçok ürününü müşterilerine sunuyor.

Hatırlanacağı gibi Ülker markasını 1944’te Sabri ve Asım Berksan kardeşler kurmuştu. 1953 yılında Sabri ve Asım kardeşler soy isimlerini Ülker olarak değiştirdiler. 1979 yılında ise Asım Ülker, çocukları Selçuk ve Faruk ile tekrar Berksan soy isimlerini aldılar. 1987 yılında ise Asım Berksan, Ülker’deki yüzde 50 hissesini kardeşi Sabri Ülker’e devrederek kendi firması Kar Gıda’yı kurdu ve yollarını ayırdı. Levent Berksan’ın dedesi, Murat Ülker’in ise amcası olan Asım Ülker 2001’de, Murat Ülker’in babası Sabri Ülker ise 2012’de vefat etmişti.

Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir