Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çiftçilere Müjde

Çiftçilerle buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Şubat'tan itibaren çiftçilerin mazot maliyetinin yarısını devletin ödeyeceğini açıkladı.

Kobi Yorum: 0 / 29 Mart 2018 15:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çiftçilere Müjde
-A +A

Yeni Teşvik Sisteminin detaylarını tek tek paylaşan Cumhurbaşkanı, "Kırmızı et ihtiyacını karşılamak için adım atıyoruz. 300 baş hayvana kadar kredi desteği veriyoruz. Doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Çiftçilere Destek Müjdesi

 • Çiftçilerimizin üretim maliyetini azaltmak için 2003 yılında ilk kez mazot desteğini biz başlattık. Şimdi de 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerimizin mazot maliyetinin yarısını biz ödemeye başlayacağız.
   
 • Sığır yetiştiriciliğini geliştirmek, damızlık sığır sayısını artırmak ve kırmızı et ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak üzere Ziraat Bankası kanalıyla yetiştiricilerimize hayvan ve yem temini için yüzde 10 sübvansiyonlu kredi sağlıyoruz.
   
 • Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla damızlık düve veriyor, bu düvelerin, koyunlarda olduğu gibi, veterinerlik, aşı ve küpe hizmetlerini bedelsiz karşılıyoruz.
   
 • Talep eden Tarım Kredi Kooperatifleri üyesi yetiştiricilerimize TİGEM aracılığıyla Ziraat Bankası'ndan kredi kullandırarak 300 başa kadar damızlık koyunu ve yemini temin ediyoruz. Üreticinin bakım hizmet bedeli ve sigortasını avans olarak ödüyor, doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz.
   
 • TARSİM sigortasının yetiştiriciye düşen kısmını devletin ödemesini sağlıyor, yetiştiricimizi sosyal güvence kapsamına alıyoruz.
   
 • Yetiştiricimiz kredi borcunu, ilk 2 yılı geri ödemesiz 7 yılda bankaya ödüyor. Böylece hem başlangıçta imkân sağlayarak hem de üretime alım garantisi vererek hayvancılıkta yepyeni bir dönemin kapılarını aralıyoruz.

  Devletin çiftçilere vermiş olduğu destek ve hibelerin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayata geçirilen milli tarım projesi ile de bakliyat ithalatının önüne geçeceklerinin altını çizdi. Tarım ve Hayvancılıkta proje getiren herkese destek vereceklerini belirten Erdoğan, projelerin önemine ve işlevselliğine dikkati çekti. Uygun proje ve yatırımların ülkemizin ekonomisinin büyümesine ivme kazandıracağını belirten Cumhurbaşkanı, daha yapılacak çok işimiz var diyerek çiftçilere müjdelerini peş peşe açıkladı ve salondakilerden büyük alkışlar aldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...